Zawodnik Barcelony zakażony koronawirusem

Sergi Roberto
Sergi Roberto PressFocus

Jak w środę ogłosiła FC Barcelona, Sergi Roberto uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Czytaj dalej…

Wychowanek “Dumy Katalonii” czuje się dobrze i pozostaje w izolacji. Hiszpan odniósł kontuzję w spotkaniu z Atletico Madryt (0:1), które odbyło się półtora tygodnia temu, więc nie miał kontaktu z kolegami z drużyny.

– Po testach PCR przeprowadzonych we wtorek, zawodnik pierwszej drużyny, Sergi Roberto, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Piłkarz czuje się dobrze i jest izolowany w swoim domu, gdzie powraca do zdrowia po kontuzji odniesionej 21 listopada.
Klub poinformował właściwe władze sportowe i zdrowotne. Ponadto wszystkie osoby, które miały kontakt z graczem zostały odnalezione w celu przeprowadzenia odpowiednich testów PCR. Należy pamiętać, że Sergi Roberto w końcówce meczu z Atletico Madryt naderwał mięsień prosty prawego uda, co spowodowało około dwumiesięczną przerwę od gry – brzmi oficjalny komunikat FC Barcelony.

Do momentu odniesienia kontuzji Sergi Roberto był pierwszym wyborem Ronalda Koemana na prawej stronie defensywy, czasem grał też w, naturalniejszej dla siebie, drugiej linii. Wystąpił w tym sezonie w dziesięciu spotkaniach, w których zaliczył gola i dwie asysty. 28-latek jest oficjalnie zawodnikiem pierwszego zespołu FC Barcelony od 2013 roku. Pomimo tego, że nigdy nie stał się niekwestionowanym graczem wyjściowego składu, ma już na koncie 294 spotkania w barwach “Dumy Katalonii”. Sięgnął z nią, między innymi, po sześć mistrzostw kraju i dwa puchary Ligi Mistrzów.

Komentarze