Mobilizacja w obozie Realu Madryt

Modrić i Ramos
Modrić i Ramos PressFocus

Zawodnicy Realu Madryt spotkali się w ośrodku treningowym, gdzie przeprowadzono męską, motywacyjną rozmowę, która ma pomóc wywalczyć Królewskim awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

W czwartek rano zespół Realu Madryt zebrał się, na oficjalną sesję zdjęciową wraz z prezydentem, Florentino Perezem. Zawodnicy mistrzów Hiszpanii wykorzystali też tę okazję, by porozmawiać przed kluczowym dla przyszłości klubu tygodniem.

Całe spotkanie zainicjował kontuzjowany Sergio Ramos, który nawoływał do zachowania jedności w drużynie.

– Jesteśmy o jedno zwycięstwo od wyjścia z grupy Ligi Mistrzów. Zależymy od siebie, polegamy na sobie i musimy dać z siebie wszystko. Jesteśmy Realem Madryt, wychodziliśmy z większych opresji – miał powiedzieć kapitan Królewskich.

Zwykle nieskory do publicznych wypowiedzi Luka Modrić także poczuł się w obowiązku do powiedzenia kilku słów. Chorwat poprosił kolegów, by byli zjednoczeni i pamiętali, że są w stanie wygrać najbliższe starcia.

Zarówno Sergio Ramos, jak i Luca Modrić, są zawodnikami stojącymi murem za Zinedine’em Zidane’em. Do tej grupy należy także Marcelo. Francuskiego szkoleniowca nie było w trakcie przemówień piłkarzy, ale poinformowano go o przebiegu spotkania, którego motywem przewodnim jest zaufanie piłkarzy do trenera.

W sobotę Real Madryt czeka trudny wyjazd na Estadio Sanchez Pizjuan w Sewilli, a następnie Królewscy powalczą o wyjście z grupy Ligi Mistrzów. Całkowicie pewni awansu będą tylko, gdy wygrają u siebie z Borussią Moenchengladbach. W pierwszym meczu obu drużyn padł remis 2:2.

Komentarze