Laporta broni Messiego. Może pomóc klubowi w odbudowie

messi-lionel
messi-lionel Grzegorz Wajda

Joan Laporta, który jest jednym z kandydatów na prezydenta Barcelony, uważa, że kluczowe dla przyszłości klubu powinno być zatrzymanie Lionela Messiego. Twierdzi, że obecność Argentyńczyka pomogłaby w finansowej odbudowie Dumy Katalonii.

Pod koniec stycznia dowiemy się, kto przejmie stery na Camp Nou. Poszczególni kandydaci prezentują różne wizje dotyczące przyszłości klubu, w tym dalszej współpracy z Lionelem Messim. Zwolennikiem zatrzymania tego piłkarza jest Joan Laporta, który był już w przeszłości prezydentem Barcelony.

– Messi jest sposobem na to, by generować klubowy przychód. Jego zatrzymanie by nam pomogło – powiedział. Laporta jasno dał tym samym do zrozumienia, że jeśli otrzyma posadę prezesa, to zasiądzie z argentyńskim piłkarzem do rozmów o jego przyszłości. Negocjacje powinny rozpocząć się tak szybko jak to tylko możliwe. Obecna umowa Leo Messiego z Barcą wygasa bowiem już latem 2021 roku.

Messi poczeka do końca sezonu

Oznacza to, że Argentyńczyk, w przypadku braku nowego kontraktu, odejdzie za kilka miesięcy za darmo. W teorii mógłby już w styczniu negocjować z innymi klubami. Sam piłkarz zadeklarował jednak w niedawnym wywiadzie, że skupia się na razie na piłce i dograniu tego sezonu. Decyzję odnośnie swojej przyszłości chce podjąć najwcześniej w czerwcu.

Laporta podkreślił, że głęboko wierzy w to, że to on zostanie wybrany prezydentem Barcelony. Zaznaczył, że zarówno on, jak i osoby z jego sztabu mają mentalność zwycięzców.

Komentarze