Laporta chce rozejmu z Koemanem

Joan Laporta
Joan Laporta PressFocus

Ostatnie dni były gorące dla Joana Laporty i Ronalda Koemana. Między panami panuje napięcie, ale według doniesień hiszpańskich mediów, prezydent nie chce już dolewać oliwy do ognia.

  • W ostatnich dniach nawarstwił się konflikt pomiędzy Joanem Laportą a Ronaldem Koemanem
  • Punktem kulminacyjnym była wstydliwa porażka Barcelony z Bayernem Monachium (0:3)
  • Prezydent nie chce jednak podsycać konfliktu i zamierza dać Koemanowi pracować w spokoju, choć wyniki najbliższych trzech meczów drużyny będą istotne dla przyszłości Holendra

Laporta chce zakopać topór wojenny z Koemanem i daje mu czas

Wbrew doniesieniom z ostatnich dni, Joan Laporta nie zamierza nagle zwalniać Ronalda Koemana. Tak przynajmniej donosi madrycka Marca.

Nikt nie jest w stanie zaprzeczyć, że pomiędzy oba mężczyznami panuje obecnie napięta atmosfera. Panowie za pośrednictwem mediów wymieniają się drobnymi uszczypliwościami. Szkoleniowiec uważa, że jego autorytet jest podkopywany przez słowa prezydenta. Przypomnijmy, że latem Laporta poinformował, że potrzebuje kilku tygodni do namysłu i przeczesania rynku, by zadecydować, czy Koeman pozostanie na stanowisku trenera Barcelony.

Ostatecznie Holender rozpoczął nowy sezon u sterów Blaugrany, ale przyszłość nie prezentuje się dla niej różowo. Poziom prezentowany przez drużynę brutalnie obnażył Bayern Monachium. Bawarczycy z łatwością wygrali na Camp Nou 3:0, a gdyby potrzebowali więcej bramek, to by je zdobyli. Zwyciężyli bez wrzucania piątego biegu, a pamiętajmy, że nie jest to już tak zbilansowany zespół, jak w 2020 roku, gdy sięgał po Ligę Mistrzów.

Laporta nie zamierza jednak dolewać oliwy do ognia. Według ostatnich doniesień klub poszukuje na rynku zastępcy Koemana, a pierwszym wyborem jest Jordi Cruyff. Ten nie chce jednak w takich okolicznościach obejmować stanowiska, piastowanego obecnie przez jego przyjaciela. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w przypadku zwolnienia Barcelona będzie musiała wypłacić swojemu szkoleniowcowi dwanaście milionów euro.

Prezydent czeka ze swoją oceną, a w tej mają mu pomóc trzy najbliższe mecze. Mówi się, że Laporta oczekuje nie tylko wyników, ale i ładnej, ofensywnej piłki. W ciągu najbliższego tygodnia Duma Katalonii zmierzy się z Granadą, Cadizem i Levante. Teoretycznie, Barcelona ma spore szanse, by wywieźć z tych pojedynków komplet punktów. W przeciwnym wypadku dyskusja na temat przyszłości Koemana rozgorzeje na nowo.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze