Laporta: Dembele nie przyjął naszej oferty, ale chce kontynuować negocjacje

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele fot. PressFocus

Ousmane Dembele to zawodnik, który od 1 lipca jest bez przynależności klubowej. Francuz nie zdecydował się jeszcze na przedłużenie umowy z FC Barceloną. Tymczasem ostatnio kilka zdań na temat zawodnik wyraził prezydent Katalończyków.

  • Ousmane Dembele miał kontrakt ważny z FC Barceloną do końca czerwca tego roku
  • Klub z Camp Nou nie zamknął sie na parafowanie nowej umowy z Francuzem
  • W rozmowie z Mundo Deportivo na temat 25-latka wypowiedział się Joan Laporta

Dembele jeszcze nie zamknął się na przyszłość w Barcelonie?

Ousmane Dembele trafił do ekipy z Camp Nou latem 2017 roku z Borussii Dortmund. Piłkarz kosztował wówczas 140 milionów euro władze Barcelony. Dzisiaj natomiast wartość zawodnika wynosi 30 milionów euro. W rozmowie z Mundo Deportivo na temat reprezentanta Francji wypowiedział się sternik klubu z La Liga.

– Nadal nie możemy zawrzeć umowy. Ousmane nie jest zawodnikiem Barcelony, ale złożyliśmy mu ofertę, uwzględniając aspekt sportowy. Nie przyjął naszej propozycji, ale chce kontynuować negocjacje. Zgadzamy się na dalsze rozmowy. Przynajmniej na razie – powiedział Laporta.

Dembele w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 32 spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i 13 asyst. Zawodnik w swoim piłkarskim CV oprócz występów w Barcelonie i BVB zaliczył też występy w Stade Rennais.

Katalończycy pierwszy mecz w nowym sezonie zagrają już 13 sierpnia, mierząc się w roli gospodarza z Rayo Vallecano. Spotkanie odbędzie się 21:00.

Czytaj więcej: Barcelona chce mieć kontrolę nad przyszłością Puiga

Komentarze