Laporta: lepiej dla Umtitiego i Bratihwaite’a, jeśli zmienią kluby

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti fot. PressFocus

FC Barcelona w trakcie trwającego okna transferowego sfinalizowała kilka ciekawych ruchów. Taki stan rzeczy sprawił, że jednocześnie kadra Katalończyków jest zbyt szeroka. Prezydent Joan Laporta przyznał ostatnio wprost, że dwóch zawodników będzie musiało odejść z klubu.

  • FC Barcelona musi zmniejszyć kadrę
  • Prezydent Joan Laporta wypowiedział się na temat dwóch zawodników
  • Samuel Umtiti i Martin Braithwaite sa na wylocie z klubuz Camp Nou

Barcelona pożegna obrońcę i napastnika?

FC Barcelona już w najbliższą sobotę zaczyna nową kampanię ligową. Blaugrana chce odzyskać mistrzowski tytuł, a ponadto namieszać w Lidze Mistrzów. Pomóc w tym ma między innymi Robert Lewandowski.

Tymczasem z klubem będzie musiał rozstać się między innymi jeden z defensorów i napastnik, o czym sternik Barcelony powiedział wprost w rozmowie cytowanej przez beIN Sports. Mowa o Samuelu Umtitim i Martinie Braithwaicie.

– Umtiti i Braithwaite mają kontrakty, ale zdali sobie sprawę, że trener na nich nie liczy. Dlatego lepiej dla nich, aby opuścili Barcelonę – powiedział Joan Laporta.

– Spodziewamy się, że jeszcze więcej zawodników opuści klub. Biorąc pod uwagę wszystkie transakcje, które przeprowadziliśmy, wierzymy, że będziemy w stanie zarejestrować wszystkich nowych piłkarzy, a także zawodników, którzy podpisali nowe kontrakty – uzupełnił sternik Katalończyków.

Barca nowy sezon ligowy zacznie od starcia z Rayo Vallecano. Mecz odbędzie w sobotę o 21:00.

Czytaj więcej: Barcelona wściekła na swojego napastnika

Komentarze