Laporta: Messi nie jest zamkniętym rozdziałem

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Joan Laporta powiedział, że rozdział Lionela Messiego w Barcelonie nie jest jeszcze zamknięty i uważa, że jego obowiązkiem jest zapewnienie Argentyńczykowi piękniejszego pożegnania z klubem.

  • Joan Laporta chce zorganizować Lionelowi Messiemu pożegnanie z Barceloną na które zasługuje
  • Argentyńczyk przed rokiem odszedł z katalońskiego klubu i przeniósł się do Paris Saint-Germain
  • Laporta potwierdza również, że dzięki transakcjom w ostatnich tygodniach klub wychodzi na ekonomiczną prostą

FC Barcelona chce naprawić rozdział z Messim

Lionel Messi latem ubiegłego roku pożegnał się z Barceloną po 21 latach po tym, jak klub nie mógł sobie pozwolić na przedłużenie z nim kontraktu. Aktualnie Argentyńczyk kontynuuje swoją karierę w Paris Saint-Germain.

– Messi był wszystkim. Dla Barcy był prawdopodobnie jej największym zawodnikiem, najbardziej efektywny. Dla mnie jest porównywalny tylko z Johanem Cruyffem. Ale to musiało się kiedyś stać. Musieliśmy podjąć taka decyzję w konsekwencji tego, co odziedziczyliśmy – powiedział Laporta.

– Chciałbym mieć nadzieję, że rozdział Messiego nie jest zakończony. Uważam, że naszym obowiązkiem jest próba… znalezienia momentu, aby naprawić ten rozdział, który wciąż jest otwarty. Chcemy sprawić, aby stał się taki, jaki powinien być i aby miał piękniejsze zakończenie – kontynuował prezydent katalońskiego klubu.

– Jako prezydent Barcy zrobiłem to, co musiałem zrobić. Ale również jako prezydent Barcy, również na poziomie osobistym, myślę, że jetem mu to winien – dodał.

FC Barcelona wraca do równowagi

W ubiegłym tygodniu FC Barcelona sprzedała kolejne 15 procent swoich krajowych praw telewizyjnych firmie inwestycyjnej Sixth Street. Kwota transakcji ma opiewać na 320 milionów euro.

– W tej chwili mamy dodatnią wartość netto. W ciągu około miesiąca zarobiliśmy blisko 650 milionów euro. Musieliśmy szybko działać. Prawa telewizyjne zostały sprzedane, 25 procent z nich, i to dało nam ważny przychód. Klub jest na ścieżce do bycia zdrowym, finansowo klub jest lepszy dzięki pieniądzom, który napłynęły i byliśmy w stanie spłacić 100 milionów euro kredytu, który mieliśmy od Goldman Sachs – powiedział Laporta.

–  Co więcej, trzeba to powiedzieć, klub wrócił do bycia zdrowym ekonomicznie, ale musimy pracować ciężej, aby zwiększyć nasze dochody, nie ze sprzedaży akcji, ale poprzez czerpanie zysków dzięki nim – dodał.

Zobacz także: Barcelona z szansą na pozbycie się niechcianego gracza

Komentarze