Laporta: możemy mieć problem zatrzymać Messiego

Joan Laporta
Joan Laporta Pressfocus

Wybory na nowego prezesa FC Barcelony są przedmiotem intensywnej debaty w Katalonii. W obliczu dalszych opóźnień Joan Laporta wyjaśnił, że wszelkie takie działania mogą zaszkodzić Blaugranie zatrzymać Lionela Messiego na dłużej.

Były prezydent Dumy Katalonii, którego kadencja skończyła się w 2010 roku uważa, że Barcelona robi niewiele, aby zatrzymać najlepszego piłkarza globu. Od pierwszego stycznia Messi może prowadzić rozmowy z zagranicznymi klubami, ponieważ jego obecny kontrakt wygasa pod koniec czerwca. Laporta wyraża swoje zaniepokojenie, ze względu na duże zainteresowanie Argentyńczykiem ze strony PSG, czy Manchesteru City.

Messi nie był skłonny usiąść do rozmów z poprzednią administracją. Zatem istniała nadzieja, że ​​nowa rada będzie na miejscu przed końcem stycznia, ale jest to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę trwające problemy z COVID-19 w odniesieniu do harmonogramu głosowania. Tym samym Laporta nie boi się mówić głośno na temat obecnej sytuacji: Zawsze byłem za oddaniem głosu tak szybko, jak to możliwe. Barcelona nie może już istnieć bez prezydenta. Opóźnienia w wyborach szkodzą nam, aby zatrzymać Messiego. Inne kluby widzą tę sytuację – wyjaśnił 59-latek.

Mundo Deportivo poinformowało, że Barca zamierza przeprowadzić wybory dopiero na początku marca, częściowo drogą korespondencyjną. Duma Katalonii prowadzi obecnie rozmowy z hiszpańską pocztą. Konieczne jest przygotowanie takiej procedury, aby mieć pewność, że wszystkie głosy dotarły do klubu, a zasady były łatwe i przejrzyste.

Komentarze