Laporta o Messim: chcemy, aby zakończył karierę w Barcelonie

Joan Laporta
Joan Laporta fot. PressFocus

Joan Laporta jako prezydent FC Barcelony kolejny raz odniósł się do pragnienia związanego z odzyskaniem Lionela Messiego w przyszłym roku. Argentyńczyk latem 2021 roku rozstał się z Katalończykami na rzecz transferu do PSG, ale pierwszy sezon w ekipie z Ligue 1 nie był dla piłkarza udany.

  • FC Barcelona wciąż marzy o odzyskaniu Lionela Messiego
  • Prezydent Katalończyków Joan Laporta nie boi się mówić o swoim pragnieniu
  • Argentyńczyk ma kontrakt z PSG do końca czerwca 2023 roku

Messi wróci na Camp Nou?

Joan Laporta od momentu, gdy wrócił na stanowisko prezydenta FC Barcelony, konsekwentnie realizuje plany odbudowy klubu. Jednocześnie pod wodzą nowego/starego sternika Blaugrana odzyskuje powoli dawny blask, a przede wszystkim nie tylko pozyskuje nowych piłkarzy, ale spłaca też zaległości.

Okazuje się jednak, że cały czas celem Laporty jest przejęcie Lionela Messiego z PSG. Zawodnik ma kontrakt ważny z aktualnym mistrzem Francji jeszcze przez rok.

– Czas Messiego nie skończył się tak, jak wszyscy chcieliśmy. Stało się tak z powodu warunków ekonomicznych, w jakich się znaleźliśmy. Mamy u niego dług moralny – przekazał prezydent Barcelony cytowany przez Mundo Deportivo.

– Chcielibyśmy, aby zakończył karierę w koszulce Barcelony i został przywitany owacją na stojąco na wszystkich stadionach. Dążę do tego. Jestem zaangażowany w to, jak to wszystko się skończyło i chciałbym, aby nastąpił jego powrót – dodał Laporta.

– Uważam rozstanie za tymczasowe. Myślę, że możemy to zrobić. Przynajmniej taki jest nasz zamiar – przekonywał działacz Katalończyków.

Reprezentant Argentyny bronił barw Barcelony w latach 2002-2021. W pierwszym zespole ekipy z Camp Nou zawodnik rozegrał łącznie 776 meczów, w których strzelił 660 goli.

Czytaj więcej: Barcelona jest zainteresowana obrońcą Villarreal

Komentarze