Laporta o przyszłości Koemana: on zasługuje na zaufanie

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

Barcelona od dłuższego czasu spisuje się fatalnie. Mimo tego jej trenerem pozostanie Ronald Koeman. W obronie Holendra stanął Joan Laporta.

  • Joan Laporta zabrał głos na temat Ronalda Koemana
  • Szef Barcelony wierzy w umiejętności Holendra
  • Przekazał mu słowa wsparcia i wyraził nadzieję, że kryzys zostanie zażegnany

Zadowolony z siebie Laporta broni Koemana

Wahania formy zdarzają się wszystkim drużynom. Także tym najlepszym. W przypadku Barcelony adekwatne jest jednak słowo kryzys. Blaugrana pogrąża się coraz bardziej, do czego przyczynia się jej trener. Ronald Koeman nie dostrzega winy w sobie i przerzuca odpowiedzialność za złe wyniki na swoich podopiecznych. Mimo tego Holender wciąż ma zaufanie prezydenta klubu.

Naszym trenerem jest Koeman i jesteśmy z tego dumni. Musimy dać mu margines zaufania. Taka decyzja jest najbardziej odpowiednia. Dyrekcja sportowa nieustannie pracuje nad tematem trenerów i piłkarzy. Świetnie zna sytuacje wszystkich szkoleniowców i zawodników, którzy mogą być w orbicie naszych zainteresowań. Naszym trenerem jest jednak Koeman i wspieramy go do końca – powiedział Joan Laporta, który przekonuje, że Holender pozostanie opiekunem Barcelony.

Kiedy coś nie wychodzi tak, jak byśmy chcieli, jesteśmy rozczarowani, sam Koeman też był wkurzony. Wtedy zaczyna się myśleć, oceniać… Posłuchałem jednak rad wielu zaufanych osób i doszedłem do wniosku, że muszę działać tak jak z Rijkaardem, on zasługuje na zaufanie. Jest cule tak jak my, kocha Barçę, zdecydował się tu przyjść w niezwykle trudnej sytuacji instytucjonalnej i sportowej – przyznał szef katalońskiego klubu. Czy sam Koeman wierzy w wyjście z kryzysu?

Zapytałem go, czy wierzy w zespół, i odpowiedział, że oczywiście, że tak, ale musi odzyskać kontuzjowanych graczy. Mamy nadzieję, że z Valencią, Dynamem i Realem zagra Dembéle, zobaczymy, kiedy wróci Kun, którego pozyskaliśmy, żeby strzelał gole… Danie Koemanowi takiego marginesu było sprawiedliwe. Jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji. Przedłużenie z nim umowy? Nieustannie pracujemy – stwierdził Joan Laporta.

Czytaj także: Messi miał grać za darmo? ”La Liga by to zaakceptowała”

Komentarze