Laporta pewny siebie. “Jeżeli nie wygram, Messi odejdzie”

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Przyszłość Lionela Messiego w Barcelonie cały czas stoi pod znakiem zapytania. Kluczowe znaczenie w tej kwestii może mieć wynik zbliżających się wyborów prezydenckich w klubie. Przekonany o tym jest Joan Laporta, którego zdaniem Argentyńczyk odejdzie z klubu, jeżeli wybory wygra inny kandydat.

Messi elementem walki o prezydenturę

Messi jest już latem ubiegłego roku był zdecydowany na opuszczenie katalońskiego klubu, ale ostatecznie do tego nie doszło. Obecna umowa Argentyńczyka obowiązuje tylko do 30 czerwca i nadal nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. Duży wpływ na jego decyzję może mieć wynik wyborów na nowego prezydenta Barcelony, które odbędą się już 8 marca.

Uważany za faworyta Joan Laporta wyraził przekonanie, że tylko on jest w stanie przekonać Messiego do podpisania nowej umowy z Dumą Katalonii. Z kolei w przypadku zwycięstwa jednego z jego rywali – Victora Fonta lub Toniego Freixy – przewiduje, że kapitan zespołu pożegna się z klubem.

– Jestem pewien, że jeśli wybory wygrać ktoś inny, Messi nie zostanie w klubie. Mam z nim dobre relacje, darzymy się dużym szacunkiem. Złożymy mu ofertę w oparciu o sytuację klubu. Być może nie będziemy konkurować pod względem finansowym, ale dla Messiego pieniądze nie są najważniejsze. On chce zakończyć karierę na najwyższym możliwym poziomie – powiedział Laporta, cytowany przez Goal.com.

Rywale obserwują sytuację

Sytuacji Messiego w stolicy Katalonii bacznie przyglądają się przedstawiciele czołowych europejskich klubów. W ostatnich miesiącach najczęściej mówiło się o jego możliwych przenosinach do Manchesteru City lub Paris Saint-Germain, ale wśród zainteresowanych klubów wymienia się także Inter Mediolan. Argentyńczyk nie wykluczał również możliwości wyjazdu za ocean i występów w Major League Soccer.

Komentarze