Laporta: Real nie zawarł jeszcze umowy ws. Alaby

David Alaba
David Alaba fot. PressFocus

Joan Laporta jest jednym z faworytów na nowego prezydenta FC Barcelony. Kandydat na sternika Dumy Katalonii w rozmowie z Esport4 Onze zabrał głos w sprawie przyszłości Davida Alaba. Austriak według ostatnich doniesień hiszpańskich mediów miał już dojść do porozumienia z władzami Realu Madryt. Niemniej znany działacz daje do zrozumienia, że jeszcze nie wszystko jest przesądzone.

Joan Laporta przekonywał, że Alaba może być interesującym zawodnikiem, mogącym wzmocnić skład Blaugrany. Jego aktualna umowa z Bawarczykami wygasa latem. Taki stan rzeczy sprawia, że zawodnik może prowadzić już rozmowy na temat zmiany pracodawcy od 1 lipca.

– Myślę, że Real nie ma jeszcze żadnej umowy podpisanej z Alabą. Na pewno będę chciał omówić ten temat z dyrektorem sportowym, w celu rozeznania się, jak się sprawy mają. W każdym razie jestem gotowy na to, aby podejmować decyzję, które mają na celu wzmocnienie zespołu pod względem sportowym – mówił kandydat na prezydenta Barcy, który był już na tym stanowisku w latach 2003-2010.

Laporta wypowiedział się również na temat aktualnego opiekuna Dumy Katalonii. – Koeman ma ważny kontrakt z klubem. Jest ważną postacią dla Barcelony. Robi co w jego mocy, aby spełnić pokładane w nim nadzieje – mówił 59-latek.

FC Barcelona plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli po rozegraniu 18 spotkań. Ekipa z Camp Nou do lidera Atletico Madryt traci siedem oczek. W minioną niedzielę Blaugrana przegrała natomiast spotkanie o Superpuchar Hiszpanii z Athletic Bilbao. Mecz zakończył się rezultatem 3:2 dla Basków.

Tymczasem w najbliższą niedzielę Barca powalczy o swoje jedenastce zwycięstwo w sezonie. Lionel Messi i spółka na wyjeździe zmierzą się z Elche CF. Pierwszy gwizdek sędziego w tym starciu zaplanowany jest na 16:15.

Komentarze