Laporta spełnił życzenie Xaviego. Hit transferowy potwierdzony

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang Pressfocus

Barcelona poinformowała, że jej szeregi na zasadzie wolnego transferu zasilił Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku.

  • Barcelona potwierdziła, że jej zawodnikiem został Pierre-Emerick Aubameyang
  • Gabończyk podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku
  • W kontrakcie 32-latka znalazła się klauzula odstępnego w wysokości 100 milionów euro

Barcelona dokonała dużego wzmocnienia

Zimowe okno transferowe w La Lidze było bardzo spokojne. Hiszpańskie kluby w większości dokonały niewielu interesujących wzmocnień. W trend ten nie wpisała się Barcelona, która okazała się najbardziej aktywna.

W ostatnich czterech tygodniach na Camp Nou trafił Ferran Torres. Śladami byłego gracza Manchesteru City poszedł inny zawodnik z Premier League, czyli Adama Traore. Na zasadzie wolnego transferu kataloński klub wzmocnił też Pierre-Emerick Aubameyang.

Wiadomo było, że Xavi potrzebuje nowego napastnika, aby rywalizować skutecznie o kwalifikację do Ligi Mistrzów. Joan Laporta spełnił prośbę trenera i zakontraktował jakościowego snajpera, bo takim z pewnością jest Gabończyk,

Aubameyang rozwiązał kontrakt z Arsenalem, dzięki czemu mógł dołączyć do Barcelony. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Gabończyk będzie zarabia zdecydowanie mniej w porównaniu z czasów gry dla londyńczyków. 32-latek związał się z katalońskim klubem umową ważną do 30 czerwca 2025 roku. Kontrakt może zostać rozwiązany po zakończeniu sezonu 2022/2023. Zawarta została w nim klauzula odstępnego w wysokości 100 milionów euro.

Dzień transferu był bardzo ciężki, ale ostatecznie tu jestem, bardzo chcę wybiec już na boisko i czuję się bardzo szczęśliwy. Barça to jeden z największych klubów na świecie i dla mnie to zaszczyt, że mogę tu być. Czuję się bardzo dumny, zwłaszcza że moja rodzina ze strony matki pochodzi z Hiszpanii. Moim głównym celem jest pomoc drużynie we wszystkim, w czym będę mógł, pomóc jej wrócić do Ligi Mistrzów – tak transfer skomentował Aubameyang.

Czytaj także: Joan Gaspart tłumaczy, co Barca powinna zrobić z Dembele

Komentarze