Laporta odbył pilną rozmowę z Koemanem

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

Joan Laporta spotkał się z Ronaldem Koemanem w jednej z restauracji w Barcelonie, aby porozmawiać i przeanalizować sytuację zespołu po wtorkowym remisie przeciwko Levante (3:3). Według informacji przekazanych przez Mediaset, do dwóch mężczyzn dołączył jeszcze wiceprezes sportowy klubu, Rafa Yuste.

Nadszedł czas decyzji

Joan Laporta próbował z pierwszej ręki poznać opinię Koemana na temat ostatnich wyników FC Barcelony, a przy okazji poprosił o wyjaśnienie, dlaczego drużyna straciła punkty przeciwko Granadzie i Levante, mimo pierwotnego prowadzenia w obu starciach ligowych. W Katalonii oczekuje się, że prezydent powinien jak najszybciej podjąć decyzję dotyczącą przyszłości Koemana na Camp Nou. Tymczasem na czwartkowym spotkaniu Laporta miał również podnieść morale trenera i dowiedzieć się, jaka jest główna wizja Holendra na zespół w kolejnym sezonie.

Oczywiste jest, że stanowisko Koemana jest zagrożone, jednak jednoznaczną odpowiedź ze strony władz Blaugrany najszybciej poznamy po zakończeniu sezonu w La Liga, czyli 23 maja. Laporta utrzymuje przyjazne relacje z obecnym szkoleniowcem, który dotychczas wyróżnił się zaufaniem do młodzieżowego systemu wprowadzania nowych zawodników ze szkółki La Masia oraz sporym zaangażowaniem w grę ofensywną.

Co z Leo Messim?

Kolejną kwestią, którą Laporta musi rozwiązać, jest przyszłość legendy Barcelony i kapitana Leo Messiego. Ostatnie wyniki i niepewność związana z zapleczem klubu nie pomoże 33-latkowi w szybszym podjęciu decyzji. Zainicjowano już kontakt między Barceloną i Argentyńczykiem, ale do tej pory nie została złożona konkretna oferta. Końcówka sezonu będzie niezwykle nerwowa dla katalońskiego klubu, a także wszystkich zaangażowanych w tę drużynę.

Przez stratę cennych punktów, Barca znacznie utrudniła sobie walkę o tytuł. Natomiast Atletico Madryt pokonało Real Sociedad (2:1), tym samym umacniając się na fotelu lidera. Z kolei Real Madryt przystąpi do ligowego meczu w czwartek późnym wieczorem właśnie przeciwko Granadzie. Jeśli Królewscy również zgarną całą pulę, Blaugrana może zapomnieć o szansach na mistrzostwo Hiszpanii podczas kampanii 2020/21.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze