Laporta: Superliga jest koniecznością

Joan Laporta
Joan Laporta fot. PressFocus

FC Barcelona jest jednym z 12 współtwórców Superligi. Długo żaden z przedstawicieli Blaugrany nie zabierał głos w sprawie. Ciszę przerwał w końcu prezydent klubu Joan Laporta. – Superliga jest koniecznością – stwierdził jednoznaczne.

Temat Superligi nie został schowany do szuflady?

FC Barcelona jest ostatnim z 12 klubów stojących za powstaniem Superligi, który przedstawił swoje zdaniem na temat kontrowersyjnych rozgrywek. Ciekawe jest to, że sternik Blaugrany kategorycznie nie wycofał się z projektu.

– Musimy zachować ostrożną pozycję. Superliga jest koniecznością, ale ostatnie słowo należy do naszych partnerów – rzekł Joan Laporta w rozmowie z TV3.

– Byłyby to atrakcyjne rozgrywki oparte na sportowych fundamentach. Bronimy lig krajowych i jesteśmy otwarci na dialog z UEFA – kontynuował działacz Barcy.

– Potrzebujemy więcej środków, aby piłka nożna była wspaniałym widowiskiem. Wierzę, że ostatecznie wypracujemy porozumienie. Niektóre kluby wywierały presję, ale propozycja jest nadal aktualna – zaznaczył Laporta.

Sport zawsze na pierwszym miejscu

– Dokonujemy bardzo ważnych inwestycji. Pensje są bardzo wysokie i wszystkie te zmienne muszą być brane pod uwagę wraz z zasługami sportowymi – powiedział Hiszpan.

Oprócz Barcy, Atletico i Realu Madryt zaangażowane w projekt były również: AC Milan, Inter Mediolan, Juventus Turyn oraz sześć ekip z Premier League. Kluby niemieckie i francuskie nie przystąpiły do sojuszu. Przypomnijmy, że w rozgrywkach miało wziąć łącznie 20 zespołów, z czego 15 miało mieć w nich zapewniony stały udział.

Komentarze