Laporta wie jak przekonać Messiego

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Jednym z najtrudniejszych zadań nowego prezydenta Barcelony będzie przekonanie Lionela Messiego do pozostania w klubie. Bardzo dobrze z tego sprawę zdaje sobie jeden z kandydatów – Joan Laporta, który w przeszłości miał już okazję piastować funkcję prezydenta katalońskiego klubu.

Przyszłość Messiego jest tematem intensywnych spekulacji od dłuższego czasu. Piłkarz, którego obecna umowa wygaśnie z końcem obecnego sezonu, był zdecydowany na odejście z klubu już latem tego roku. Ostatecznie jednak zmienił zdanie i pozostał na Camp Nou.

Nowego prezydenta Barcelony, który zostanie wybrany na początku 2021 roku, czekają trudne rozmowy z Argentyńczykiem w sprawie podpisania nowego kontraktu. Joan Laporta, który prezydentem klubu był już w latach 2003-2010, jest przekonany, że zatrzymanie Messiego w drużynie jest możliwe.

– Wykorzystamy wszystkie nasze możliwości, aby zatrzymać Leo – powiedział Laporta, cytowany przez dziennik Sport. – Jestem przekonany, że Messi oczekuje, że nowy prezydent Barcelony złoży mu propozycję. Wie, że jeśli obiecam mu konkurencyjną drużynę, to taką dostanie. Zasłużyłem na to, aby mi wierzył. Sam mówił, że zawsze spełniałem swoje obietnice. Ale w tej chwili nie jestem jeszcze w stanie złożyć takiej propozycji – dodał kandydat na nowego prezydenta Barcelony.

– Tak jak Pele, Leo ma szansę spędzić całą swoją karierę w jednym zespole. To byłoby bardzo miłe. Nasza propozycja musi być atrakcyjna pod każdym względem, ponieważ są inne kluby w lepszej sytuacji finansowej. Barcelona jest w bardzo delikatnej sytuacji, a my skupiamy się na jej odwróceniu. Mam ochotę zrobić to jeszcze raz i zrobić to jeszcze lepiej niż za pierwszym razem. Czuję się, że jestem wzywany w chwilach największych trudności, tak jak to miało miejsce w 2003 roku – dodał Laporta.

Komentarze