Laporta rusza na zakupy. Barca z ofertą za napastnika

Sergio Aguero
Sergio Aguero PressFocus

Jak donoszą argentyńskie media, Barcelona złożyła dziś propozycję Sergio Aguero. Argentyńczyk miałby dołączyć do klubu z Camp Nou latem jako wolny agent.

Aguero marzy o grze ze swoim przyjacielem

FC Barcelona złożyła już ofertę Sergio Aguero, jak donosi TyCSports. Argentyński napastnik, którego umowa z Manchesterem City kończy się 30 czerwca obecnego roku, może być pierwszym wzmocnieniem starego-nowego prezydenta Joana Laporty.

Według argentyńskiego medium, 58-latek chce doprowadzić do zjednoczenia w klubie dwóch przyjaciół z gry w reprezentacji. Zarówno Leo Messi, jak i Sergio Aguero nieraz przyznawali, że marzą o wspólnych występach w jednym zespole. Relacje między dwoma zawodnikami wykraczają poza boisko – gwiazda Barcelony jest ojcem chrzestnym syna popularnego Kuna. Przyszłość kapitana Dumy Katalonii jest wciąż nieznana, ale ewentualne podpisanie kontraktu z Aguero i ambitny projekt sportowy mogą być najważniejsze w przekonaniu Messiego do pozostania. Sam Joan Laporta wielokrotnie powtarzał w trakcie kampanii, że “dla Leo to nie pieniądze są najważniejsze”.

W obecnym sezonie Sergio Aguero jest dla Pepa Guardioli zaledwie rezerwowym. Ma to związek zarówno z jego problemami zdrowotnymi, jak i wygasającym kontraktem. Rozegrał zaledwie 331 minut w jedenastu spotkaniach. W ostatnim spotkaniu Obywateli, prestiżowych derbach z Manchesterem United, nie wszedł na boisko ani na chwilę, pomimo tego, że jest zdrowy. W Barcelonie prawdopodobnie dostawałby więcej szans.

Sprawdź aktualną tabelę La Ligi, by być na bieżąco.

Komentarze