Laporta zapowiada sprowadzenie Sergio Aguero

Sergio Aguero
Sergio Aguero Pressfocus

Kandydat na prezydenta FC Barcelona, Joan Laporta zapowiada, że jeśli wygra wybory to sprowadzi latem Sergio Aguero. Argentyńczyk będzie prawdopodobnie wolnym graczem, gdyż wygaśnie jego umowa z Manchesterem City.

To, że Argentyńczyk opuści Etihad Stadium jest praktycznie przesądzone. 32-latek jest daleki od wysokiej formy i skuteczności, a spory wpływ na ten fakt mają prześladujące go kontuzje.

Dziennikarze Daily Mail łączą Sergio Aguero z powrotem do Hiszpanii. Zakontraktowanie tego gracza poważnie rozważać miałaby Barcelona. Klub z Camp Nou znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, dlatego pozyskanie Argentyńczyka, za którego nie trzeba by płacić sumy odstępnego, jest kuszącym rozwiązaniem.

Niemoc strzelecka Aguero

Zwolennikiem pozyskania Aguero jest kandydat na prezydenta klubu, Joan Laporta. Walczy on o tę posadę z Victorem Fontemi Antonim Freixą.

Spekuluje się, że Manchester City raczej nie zaoferuje Aguero nowej umowy. Zwłaszcza, że 32-latek nie trafił do siatki w rozgrywkach Premier League od… stycznia 2020 roku.

Sergio Aguero przybył do Manchesteru City w 2011 roku z Atletico Madryt. Kosztował wówczas angielski klub 40 milionów euro. Przez lata był kluczowym napastnikiem The Citizens i pomagał drużynie w sięganiu po mistrzostwo Anglii.

Komentarze