LE: Baskowie zdeklasowani przez Manchester United

Bruno Fernandes
Bruno Fernandes fot. PressFocus

Manchester United w pierwszym spotkaniu w ramach 1/16 finału Ligi Europy wygrał 4:0 (1:0) z Realem Sociedad San Sebastian. Czerwone Diabły są na dobrej drodze do tego, aby znaleźć się w 1/8 finału rozgrywek.

Manchester United w jednym z najciekawszych czwartkowych meczów mierzył się z Baskami. Spotkanie z powodu obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa musiało zostać rozegrane na Allianz Stadium w Turynie. Po stronie Realu Sociedad straszyć rywali miał przede wszystkim Adnan Januzaj. Tymczasem gra Czerwonych Diabłów miała opierać na ofensywnych wejściach Bruno Fernandesa i Marcusa Rashforda.

Pierwsza połowa z udziałem obu drużyn była niezwykle ciekawa. Zespołem mającym więcej sytuacji strzeleckich mieli podopieczni Ole Gunnara Solskjaera. Niemniej Baskowie nie schowali się za podwójną gardą, chcąc ukąsić swoich rywali. Swoje okazje na gola miał Adnan Januzaj. Pierwszą próbę miał już w drugiej minucie, ale chybił. Z kolei chwilę później bliski gola Alexander Isak, ale efekt był podobny, jak w przypadku Belga.

Jedyny w pierwszej odsłonie gol miał natomiast miejsce w 27. minucie. Świetny zagraniem w pole karne rywali popisał się Marcus Rashford. Tymczasem na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes. Portugalczyk poradził sobie najpierw z dwoma rywalami, ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Na przerwę Manchester United schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Czerwone Diabły rozbiły Basków

W drugiej połowie nadal zespołem dyktującym warunki był przedstawiciel Premier League. Gol na 2:0 był kwestią czasu. Ostatecznie jego autorem był Bruno Fernandes, zdobywając bramkę w 58. minucie po precyzyjnym uderzeniu z prawej nogi po podaniu Daniela Jamesa. Wynik rywalizacji na 3:0 podwyższył z kolei w 65. minucie Rashford. Anglik wykorzystał sytuację oko w oko z golkiperem rywali.

Tymczasem w 90. minucie rezultat na 4:0 ustalił James, który wcisnął piłkę między nogami bramkarza rywali. Jednocześnie Real Sociedad po dwóch wygranych spotkaniach z rzędu w lidze w zaskakująco wysokich rozmiarach przegrał z Manchesterem United. Baskowie znaleźli się tym samym w bardzo trudnym położeniu przed rewanżem na Old Trafford.