Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

LE: Betis za burtą

Real Betis wyłamał się z kwartetu reprezentantów La Liga w Lidze Europy i nie zdołał awansować do kolejnej rundy tych rozgrywek – przeszkodą nie do przejścia okazało się Stade Rennais. Po remisie 3:3 przed tygodniem, tym razem czerwono-czarni nie roztrwonili przewagi i pokonali Los Verdiblancos 3:1.

Czterech zmian po remisie z Deportivo Alaves dokonał w wyjściowej jedenastce opiekun Betisu, Quique Setien – miejsca Lopeza, Feddala, Barragana i Laineza zajęli Roblesi, Sidnei, Joaquin oraz Loren. Także czterech piłkarzy po porażce z Reims wymienił trener Stephan – Zeffane, del Castillo, Andre i Gelin zostali zastąpieni przez Mexera, Sarra, Greniera i Nianga.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, pierwszego gola zdobyli piłkarze Stade Rennais – w 22. minucie, po dośrodkowaniu Greniera z rzutu rożnego, wynik strzałem głową otworzył Bensebaini. Pięć minut później odpowiedzieć próbowali gospodarze, ale Jese nie zdołał zaskoczyć Koubeka uderzeniem z ostrego kąta.

Z minuty na minutę starcie na Benito Villamarin coraz bardziej przypominało ubiegłotygodniowy mecz na Roazhon Park – kwadrans przed przerwą, Rennes prowadziło już bowiem 2:0, kiedy po płaskim dograniu Sarra, z niewielkiej odległości futbolówkę do siatki skierował Hunou.

Przed tygodniem, Los Verdiblancos złapali kontakt z rywalem tuż przed przerwą i dziś nie mogło być widocznie inaczej – cztery minuty przed końcem pierwszej połowy, po podaniu Canalesa w środek pola karnego, straty zmniejszył Lo Celso.

W 66. minucie znów groźnie zrobiło się pod bramką czerwono-czarnych – Jese łatwo nawinął Mexera, ale strzał Hiszpana zdołał sparować Koubek. Gospodarze do końca spotkania nie stworzyli już poważnego zagrożenia pod bramką rywala, za to awans przypieczętowali goście – w czwartej minucie doliczonego czasu gry, na 3:1 płaskim strzałem podwyższył Niang.

Real Betis – Stade Rennais 1:3 (1:2)

0:1 Bensebaini 22′