LE: Eintracht za mocny, Betis żegna się z pucharami

Real Betis
Real Betis PressFocus

Betis Sevilla nie dał rady Eintrachtowi Frankfurt i żegna się z europejskimi pucharami. Regulaminowy czas gry zakończył się prowadzeniem Hiszpanów 1:0, dzięki czemu o losach spotkania zadecydowała dogrywka. Ostatecznie to gospodarze doprowadzili do wyrównania i awansowali do kolejnej rundy.

• Betis objął prowadzenie w 90. minucie i doprowadził do dogrywki
  • Eintracht w ostatnich minutach dogrywki doprowadził do wyrównania
  • Hiszpanie żegnają się z europejskimi pucharami

Europejska przygoda Betisu dobiegła końca

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2:1. Wynik mógł być wyższy, ale rzutu karnego nie wykorzystał Borre. Betis leciał do Niemiec z nadziejami na awans, bowiem mimo porażki w pierwszym spotkaniu to przez sporą część spotkania Hiszpanie prezentowali się bardzo dobrze. Stworzyli sobie dużo sytuacji, ale byli nieskuteczni.

Betis w pierwszej części gry częściej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił wykreować sobie żadnej dobrej sytuacji do zdobycia gola. Co gorsza nie oddał nawet żadnego celnego strzału. Gospodarze skupili się na obronie, aby utrzymać korzystny rezultat z pierwszego spotkania od czasu do czasu atakując na bramkę Hiszpanów. Do przerwy na bramki kibice się nie doczekali. Emocji zbyt wiele też nie było.

Po zmianie stron z każdą upływającą minutą Betis starał się coraz mocniej zagrażać bramce rywala. Niemcy cofnęli się do defensywy nie oddając ani jednego celnego strzału przez 45 minut. Zespół z La Liga swój cel osiągnął w 90. minucie. Gola na 1:0 dającego dogrywkę zdobył Iglesias.

Dodatkowe 30 minut należało głównie do Betisu, który napędzony trafieniem z ostatnich minut regulaminowego czasu gry szukał okazji do zdobycia kolejnego gola. Mimo usilnych starań Hiszpanów to gospodarzom udało się ostatecznie trafić do siatki. W 120. minucie do wyrównania doprowadził Hinteregger i to Niemcy zagrają w kolejnej rundzie Ligi Europy.