LE: Gerard Moreno zrobił różnicę w trudnym meczu

Gerard Moreno
Gerard Moreno PressFocus

Villarreal pokonał na wyjeździe Dinamo Zagrzeb (1:0). Żółta Łódź Podwodna miała sporo problemów, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale ostatecznie zanotował korzystny przed rewanżem rezultat.

Pojedynczy błąd zadecydował

Dinamo Zagrzeb rozegrało naprawdę solidną pierwszą połowę. Najpierw po rzucie rożnym groźnie uderzył Rasmus Lauritsen. Kilkanaście minut później, również po kornerze, w boczną siatkę trafił Kevin Theophile-Catherine. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy przebudził się Villarreal, ale objawiało się to głównie w jałowym utrzymywaniu przy futbolówce. Chorwacki zespół był znacznie konkretniejszy. Na tyle, że w 27. minucie Iyayi Believe Atiemwen posłał ładne podanie lobem do Mislava Orsicia, a ten skierował piłkę do siatki, ale arbiter zaobserwował spalonego we wczesnej fazie budowania akcji. Krótko mówiąc, Villarreal miał sporo szczęścia, ale jeszcze przed zmianą stron goście objęli prowadzenie. Theophile-Catherine zagrał ręką we własnym polu karnym, a stały fragment gry na bramkę zamienił niezawodny Gerard Moreno.

Po zmianie stron podopieczni Unaia Emery’ego zrobili wszystko, by przejąć kontrolę nad spotkaniem i nie stracić korzystnego rezultatu. Widać było, że Żółta Łódź Podwodna nie jest w swoim najlepszym momencie. Hiszpański szkoleniowiec to jednak ekspert od zwyciężania w Lidze Europy i udowodnił to jeszcze raz. Trudno wyobrazić sobie, by Villarreal zmarnował tę przewagę w spotkaniu u siebie. Czy Unai Emery ma szansę na czwarty puchar? W żadnym przypadku nie można tego wykluczać.