Javier Hernandez
Javier Hernandez fot. Grzegorz Wajda

LE: Pewna wygrana Sevilli

Sevilla nie sprawiła zawodu w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. W wyjazdowym meczu pewnie 3:0 pokonała azerskich Karabach.

Świetnie spisująca się od początku sezonu Sevilla, była zdecydowanym faworytem czwartkowego spotkania w Baku. W pierwszej połowie Azerowie skutecznie bronili jednak dostępu do swojej bramki i na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie podopieczni Julena Lopeteguiego objęli prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Begovicia pokonał Javier Hernandez. W końcówce meczu Hiszpanie potwierdzili jeszcze swoją wyższość nad rywalem.

W 78. minucie na 2:0 podwyższył Munir El Haddadi, który przelobował bramkarza rywali w sytuacji sam na sam po prostopadłym podaniu od Evera Banegi. W 85. minucie wynik meczu na 3:0 ustalił Oliver Torres, który trafił do siatki z bliska po próbie efektownej strzału Lucasa Vazqueza.

Karabach Agdam – Sevilla FC 0:3 (0:0)

0:1 Hernandez 62′
0:2 El Haddadi 78′
0:3 Torres 85′