Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

LE: Sevilla na remis ze Slavią

Piłkarzom Sevilli nie udało się odnieść zwycięstwa w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy, w którym przed własną publicznością rywalizowali ze Slavią Praga. Rywale z Czech postawili Hiszpanom trudne warunki i mecz zakończył się remisem 2:2.

Spotkanie nie mogło się lepiej ułożyć dla Sevilli, która już w pierwszej minucie objęła prowadzenie. Gospodarze wykorzystali fatalny błąd jednego z obrońców gospodarzy, który zagrał piłkę prosto pod nogi Evera Banegi. Ten posłał prostopadłe podanie do Wissama Ben Yeddera, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie trafił do siatki.

W 25. minucie Slavii udało się doprowadzić do wyrównania. Po odegraniu piłki przez Ibrahima Traore, pięknym uderzeniem zza pola karnego bramkarzowi Sevilli szans nie dał Miroslav Stoch. Radość gości z wyrównującego gola nie trwała jednak długo.

Trzy minuty później Sevilla ponownie była na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu Banegi z rzutu rożnego, piłka trafiła prosto na nogę niepilnowanego w polu karnym Munira El Haddadiego, który potężnym uderzeniem z powietrza trafił do siatki.

Ale i tym razem Slavia zdołała odpowiedzieć. W 39. minucie, po dośrodkowaniu Miroslava Stocha, dość przypadkowo strzał głową oddał Alex Kral. Futbolówka wylądowała w samym okienku bramki Sevilli. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie inicjatywa zdecydowanie należała do Sevilli, ale dobrych okazji do zdobycia gola nie potrafili wykorzystać między innymi Pablo Sarabia, Munir El Haddadi i Wissam Ben Yedder. W efekcie wynik 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Sevilla FC – Slavia Praga 2:2 (2:2)

1:0 Ben Yedder 1′