LE: Sevilla pewnie wygrywa z Dudelange

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Kompletem dziewięciu punktów po trzech spotkaniach fazy grupowej Ligi Europy może pochwalić się Sevilla, która na własnym stadionie pewnie 3:0 pokonała Dudelange.

Sevilla przystępowało do czwartkowego meczu w roli zdecydowanego faworyta. W pierwszej połowie Hiszpanie, mimo kilku dogodnych sytuacji, nie zdołali wyjść na prowadzenie. Worek z bramkami rozwiązał się jednak po przerwie.

W 48. minucie prowadzenie dla Sevilli uzyskał Franco Vazquez, który uderzeniem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Olivera Torresa z lewego skrzydła.

W 75. minucie Vazquez po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem skutecznie dobijając obroniony przez bramkarza strzał jednego z jego kolegów. Z kolei w 78. minucie trzeciego gola zdobył Munir El Haddadi, który strzałem ze środka pola karnego wykorzystał dogranie Sergio Escudero. Wynik 3:0 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Sevilla FC – FC Dudelange 3:0 (0:0)

1:0 Vazquez 48′
2:0 Vazquez 75′
3:0 El Haddadi 78′