LE: Sevilla w półfinale! Złoty gol Ocamposa

Liga Europy
Liga Europy

Sevilla zagra o finał Ligi Europy! We wtorkowym meczu 1/4 finału, podopieczni Julena Lopeteguiego skromnie 1:0 pokonali Wolverhampton Wanderers.

Spotkanie rozgrywane w Duisburgu mogło się świetnie ułożyć dla Wolverhamptonu Wanderers, po tym jak prowadzący je sędzia podyktował w 12. minucie rzut karny dla drużyny prowadzonej przez Nuno Santo. Wbiegającego w pole karne Adamę Traore sfaulował Diego Carlos. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Raul Jimenez, którego słabe uderzenie wybronił Bono.

W kolejnych minutach znacznie dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy z Sewilli, ale mieli problemy ze stwarzaniem sobie podbramkowych sytuacji. W pierwszej połowie najgroźniej pod bramką Wolverhamptonu było w 37. minucie, gdy na uderzenie z kilkunastu metrów zdecydował się Lucas Ocampos. Futbolówka nieznacznie wówczas minęła bramkę strzeżoną przez Rui Patricio. Mimo optycznej przewagi, Sevilli nie udało się w pierwszej połowie znaleźć sposobu na defensywę rywali. Na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Piłka nadal była dłużej przy nogach zawodników Sevilli, którzy także częściej gościli w okolicy bramki rywala. Oddawali również więcej celnych uderzeń, ale piłka długo nie znajdowała drogi do siatki.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 88. minucie. Po dośrodkowaniu Evera Banegi, piłka trafiła na głowę ustawionego w polu karnym Lucasa Ocamposa, który precyzyjnym strzałem pokonał portugalskiego bramkarza Wolverhamptonu. Jak się okazało, było to trafienie na wagę zwycięstwa i awansu.

Sevilla o awans do finału powalczy z Manchesterem United. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę.