LE: Skromna wygrana Getafe w Trabzonie

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Ważne zwycięstwo w walce o awans o fazy pucharowej Ligi Europy odnieśli w czwartek piłkarze Getafe, którzy na wyjeździe pokonali 1:0 Trabzonspor.

sW pierwszej połowie czwartkowego spotkania kibice nie obejrzeli ani jednego gola, choć obie drużyny miały dogodne sytuacji na to, aby wyjść na prowadzenie. Ostatecznie jednak na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 51. minucie. Wówczas pozostawiony w polu karnym bez opieki Jaime Mata otrzymał dobre podanie z lewej strony od Kenedy’ego, a następnie pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Była to jedyna bramka tego meczu.

Dla Getafe to trzecia wygrana w rozgrywkach. Zespół z Hiszpanii nie może być jednak pewny gry w fazie pucharowej, bowiem ma tyle samo punktów co FK Krasnodar. Właśnie między tymi drużynami rozstrzygnie się rywalizacją o grę w pucharach na wiosnę. W ostatnim meczu drużyny zagrają ze sobą na Coliseum Alfonso Perez. Pierwsze spotkanie w Rosji zakończyło się wygraną Getafe 2:1.

Trabzonspor – Getafe 0:1 (0:0)

0:1 Jaime Mata 50′