LE: Stoperzy bohaterami Villarrealu, solidna zaliczka Hiszpanów

Piłkarze Villarrealu
Piłkarze Villarrealu Pressfocus

Dynamo Kijów przegrało z Villarrealem 0:2 (0:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Bramki dla gości zdobywali stoperzy: Pau Torres i Raul Albiol. Tomasz Kędziora rozegrał w barwach gospodarzy 84. minuty.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe, ale tylko Villarreal zdołał oddać strzał w światło bramki. Już na samym początku meczu swojego szczęścia próbował Manuel Trigueros, ale Hiszpan strzelił obok bramki. Chwilę później centrę chciał zamknąć Viktor Tsygankov, ale zawodnik Dynama Kijów posłał futbolówkę nad poprzeczkę.

W 30. minucie gościom udało się otworzyć wynik rywalizacji. Wykonywali rzut rożny, ale piłka została wybita. Znalazła się jednak pod nogami Gerarda Moreno, który doskonałym podaniem obsłużył Pau Torresa. Defensor nie miał problemu, aby z najbliższej odległości umieścić futbolówkę do pustej bramki.

W drugiej połowie przewaga Villarrealu był bardzo widoczna. Drużyna z Hiszpanii stworzyła sobie zdecydowanie więcej okazji niż rywale, dlatego kolejny gol był tylko kwestią czasu. Udało się go zdobyć już w 52. minucie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła główkował Gerard Moreno, ale bramkarz zdołał interweniować. Golkiper odbił jednak piłkę przed siebie, dlatego z łatwością całą akcję wykończył dobrze ustawiony Raul Albiol.

Goście przez dalszą część rywalizacji kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Tsygankov próbował jeszcze zdobyć chociaż bramkę kontaktową, ale zdecydowanie zawodziła u niego skuteczność. Tomasz Kędziora zagrał w barwach Dynama Kijów 84. minuty. Villarreal zagwarantował sobie bardzo solidną zaliczkę przed rewanżem.