LE: Szczęśliwy awans Valencii

Goncalo Guedes
Goncalo Guedes fot. Grzegorz Wajda

Valencia rzutem na taśmę wywalczyła awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Hiszpanie w 1/8 finału wyeliminowali FK Krasnodar. O awansie zadecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie rewanżowego spotkania.

Po pierwszym spotkaniu piłkarze Valencii jechali do Krasnodaru ze skromną zaliczką w postaci zwycięstwa 2:1. Hiszpanie zdawali sobie sprawę, że w Rosji czeka ich bardzo trudna przeprawa, a gospodarze zrobią wszystko, aby szalę awansu przechylić na swoją stronę.

W pierwszej połowie obie drużyny starały się grać ostrożnie, ale nie unikały również błędów. Ostatecznie jednak na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie. Taki rezultat zadowalał jednak tylko Valencię.

Z biegiem czasu gospodarze, którzy potrzebowali bramki, ryzykowali coraz więcej. Przyniosło to pożądany efekt pięć minut przed zakończeniem meczu. Wówczas do bramki strzeżonej przez Neto trafił Magomed Sulejmanov. Wówczas wydawało się, że gospodarze będą cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Valencii. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Rodrigo dograł w polu karnym piłkę do niepilnowanego Gonzalo Guedesa, który mocnym uderzeniem trafił do siatki. Był to gol na wagę awansu Valencii do kolejnej rundy.

FK Krasnodar – Valencia CF 1:1 (0:0)

1:0 Sulejmanov 85′
1:1 Guedes 90+3′