Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

LE: Valencia wyeliminowała Celtic

Valencia nie pozostawiła złudzeń Celtikowi Glasgow i spokojnie awansowała od 1/8 finału Ligi Europy. W rewanżowym meczu na Estadio Mestalla Hiszpanie wygrali skromnie 1:0.

Valencia już w pierwszym spotkaniu, w którym wygrała na Celtic Park 2:0, zrobiła duży krok w kierunku awansu. W rewanżu na Mestalla chciała potwierdzić swoją wyższość nad rywalem.

W pierwszej połowie spotkania kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Zobaczyli natomiast czerwoną kartkę, którą w 37. minucie otrzymał Jeremy Toljan. Zawodnik Celtiku został ukarany drugim żółtym kartonikiem za faul na wychodzącym na dobrą pozycję rywalu.

Valencia liczebna przewagę wykorzystała w 70. minucie. Wówczas jedyną jak się później okazało bramkę w tym spotkaniu zdobył Kevin Gameiro, który strzałem z kilku metrów wykorzystał zgranie piłki przez Daniela Wassa.

Valencia CF – Celtic Glasgow 1:0 (0:0)

1:0 Gameiro 70′

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Valencia