Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

LE: Villarreal wygrywa w Lizbonie

Duży krok w kierunku 1/8 finału Ligi Europy zrobił w czwartek Villarreal, który w wyjazdowym meczu skromnie 1:0 pokonał Sporting Lizbona.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Żółtych Łodzi Podwodnych, które już w trzeciej minucie objęły prowadzenie. Po zagraniu spod linii końcowej i rykoszecie, piłka trafiła pod nogi wbiegającego w pole karne Alfonso Pedrazy, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

W kolejnych minutach goście starali się kontrolować wydarzenia na boisku i bronić korzystnego dla siebie wyniku. Przed przerwą rezultat nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Sporting nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę Villarreal, a od 87. minuty musiał grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Marcosa Acuny. W efekcie Villarreal utrzymał skromne prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

Sporting Lizbona – Villarreal CF 0:1 (0:1)

0:1 Pedraza 3′