LE: Zaliczka wystarczyła. Villarreal zagra w finale!

Villarreal - Arsenal
Villarreal - Arsenal Pressfocus

Poznaliśmy drużyny, które 26 maja zmierzą się w Gdańsku o zwycięstwo w Lidze Europy. Villarreal zremisował bezbramkowo w Londynie z Arsenalem. Dzięki wygranej u siebie 2:1, wywalczył jednak historyczny awans do finału, gdzie zmierzy się z Manchesterem United.

Villarreal powinien rozstrzygnąć losy półfinałowego dwumeczu z Arsenalem w pierwszej potyczce. Tak się jednak nie stało i finalnie Kanonierzy wywieźli z Hiszpanii wynik 1:2 na korzyść rywala. Wciąż pozostawali jednak faworytem bukmacherów dzięki bramce zdobytej w delegacji.

Na emocje trzeba poczekać

Arsenal w czwartkowy wieczór musiał strzelić minimum jednego gola, aby awansować do finału. Kanonierzy przejęli inicjatywę i utrzymywali się dłużej przy piłce. Nie wynikły z tego jednak korzyści dla gospodarzy, którzy grali za wolno i bez pomysłu. Do przerwy oddali tylko cztery strzały, z czego jeden celny.

Taka sama liczba prób widnieje przy Villarrealu, który mógł objąć prowadzenie już w piątej minucie. Wówczas Bernd Leno świetnie obronił uderzenie Samuela Chukwueze. Nigeryjczyk wyróżniał się, ale w 29. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Yeremi Pino. Zawodnicy obu drużyn do szatni schodzili przy wyniku 0:0.

Arsenal raził nieskutecznością

Po zmianie stron Villarreal grał dosyć nerwowo i wydawało się, że gospodarze wykorzystają ten fakt. Rzeczywistość była inna, ponieważ kapitalnych okazji nie wykorzystali Nicolas Pepe i Emile Smith Rowe, którzy uderzyli obok bramki.

Żółta Łódź Podwodna wraz z upływem czasu nie popełniała już tylu prostych błędów i uporządkowała grę w defensywie. Londyńczycy kontynuowali jednak szturm na bramkę gości. Precyzji w decydujących momentach zabrakło Aubameyangowi, czy ponownie Pepe. Ekipa Mikela Artety oddawała sporo strzałów i do końca meczu kwestia awansu była otwarta. Po końcowym gwizdku arbitra powody do radości mieli zawodnicy Villarrealu, którzy triumfowali 2:1 w dwumeczu. Dzięki temu pierwszy raz wystąpią w finale europejskiego pucharu. Przeciwnikiem zespołu Unaia Emery’ego 26 maja w Gdańsku będzie Manchester United.