Leganes na remis z Valencią

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki La Liga, Leganes przed własną publicznością zremisowało 1:1 z Valencią. Gospodarze remis uratowali w samej końcówce spotkania.

Po pierwszej połowie w znacznie lepszych humorach byli goście z Walencji, którzy w 23. minucie objęli prowadzenie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Carlosa Solera z rzutu wolnego, do piłki w polu karnym dopadł Geoffrey Kondogbia i uderzeniem głową pokonał bezradnego Cuellara.

Valencia starała się kontrolować wydarzenia na boisku i robiła to całkiem skutecznie, ale tylko do czasu. Gdy wydawało się, że trzy punkty trafią na konto gości, w doliczonym czasie gry Leganes doprowadziło do wyrównania. Po podaniu z prawej strony pola karnego, dwukrotnie na bramkę rywali uderzał Martin Braithwaite. Po drugim strzale piłka wylądowała w siatce.

CD Leganes – Valencia CF 1:1 (0:1)

0:1 Kondogbia 22′
1:1 Braithwaite 89′