Leganes ogrywa Levante

Ważne zwycięstwo odnieśli w poniedziałkowy wieczór piłkarze Leganes, którzy wykorzystali atut własnego boiska i skromnie 1:0 pokonali Levante. Dzięki tej wygranej powiększyli do dziesięciu punktów przewagę nad strefą spadkową.

Gospodarze od pierwszej minuty przeważali, kilka razy zagrażając bramce przeciwnika. Swoją przewagę udokumentowali zdobyciem bramki w 13. minucie, Leganes wyprowadziło wówczas szybki kontratak i wykorzystało złą interwencję bramkarza Levante poza polem karnym. Do opuszczonej przez Aitora Fernandeza bramki trafił Oscar Rodriguez.

W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie, choć przed przerwą bliski doprowadzenia do wyrównania był Enis Bardhi. Futbolówka po jego mocnym strzale z dystansu trafiła jednak w słupek.

W drugiej połowie goście z Walencji szukali wyrównującego gola, ale nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego w tym spotkaniu bramkarza Leganes Cuellara. Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

CD Leganes – Levante UD 1:0 (1:0)

1:0 Oscar Rodriguez 13′