Leganes pokonało Espanyol w meczu o życie

LaLiga 2
LaLiga 2

Piątej z rzędu porażki doznał w niedzielę Espanyol Barcelona, który tym samym zrobił kolejny krok w kierunku pożegnania się z La Liga. Zespół ze stolicy Katalonii tym razem uległ na własnym stadionie Leganes.

Czytaj dalej…

Dla obu drużyn, które zajmowały dwa ostatnie miejsca w tabeli, było to niezwykle ważne spotkanie. Pokonany w tym meczu praktycznie tracił szanse na pozostanie w lidze na kolejny sezon. Trudno było również wskazać w tym starciu zdecydowanego faworyta, bowiem obie jedenastki w ostatnich tygodniach prezentował się z bardzo słabej strony.

Od początku meczu piłkarze Espanyolu i Leganes grali bardzo uważnie, przede wszystkim starając się skutecznie bronić dostępu do własnej bramki. Optyczną przewagę mieli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Ostatecznie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym wyniku.

Osiem minut po przerwie miała miejsce, jak się później okazało, decydująca o losach rywalizacji sytuacja. Po świetnym podaniu Rubena Pereza, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Espanyolu znalazł się Jonathan Silva i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W tym momencie goście znaleźli się w bardzo dobrej sytuacji.

W kolejnych minutach Espanyol starał się atakować, ale zupełnie nie miał pomysłu na sforsowanie zasiek postawionych przez rywali. Brakowało klarownych sytuacji, po których gospodarze mogliby doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka ostatecznie nie udała im się do końca meczu, który Espanyol kończył w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Calleriego.

Dzięki tej wygranej, przedostatniej w tabeli Leganes zmniejszyło do siedmiu punktów stratę do bezpiecznego miejsca i cały czas pozostaje w grze. W przypadku ostatniego Espanyolu strata ta wynosi już 11 punktów i wydaje się, że jest nie do odrobienia w czterech ostatnich kolejkach obecnego sezonu.

Komentarze