Leganes wygrywa na przedmieściach Madrytu

La Liga
La Liga

Faworytem pierwszego sobotniego meczu w lidze hiszpańskiej było Getafe, które na własnym stadionie podejmowało Leganes. Lepsi okazali się jednak przyjezdni, którym udało się zdobyć dwa gole i tym samym dopisać sobie trzy punkty w ligowej tabeli.

Czytaj dalej…

Mecz na Coliseum Alfonso Perez zaczął się jednak lepiej dla gospodarzy, którzy już w 15. minucie mogli objąć prowadzenie. Jaime Mata nie wykorzystał jednak doskonałej szansy i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Kilka chwil później gola strzelić mogli zaś goście, ale piłkarz Leganes, Guido Carrillo, strzelił za słabo i futbolówka wylądowała w rękach bramkarza.

Ostatecznie pierwsze gola zobaczyliśmy więc dopiero w drugiej części gry. Na listę strzelców wpisał się Jonathan Silva, który głową skierował piłkę do siatki gospodarzy. Sędzia Pablo Gonzalo Fuertes przejrzał jeszcze powtórkę na monitorze VAR, a następnie wskazał, że nie było spalonego i goście mogą cieszyć się z objęcia prowadzenia.

Nie był to jednak koniec emocji na przedmieściach Madrytu. Gościom w 83. minucie udało się bowiem strzelić gola na zero do dwóch. Tym razem szczęściarzem został Juanfran, który popisał się fantastyczną indywidualną akcją i po przebiegnięciu z piłką przy nodze ponad połowy boiska wpakował ją do siatki obok bezradnego bramkarza. Na tym mecz się zakończył.

Getafe – Leganes 0:2 (0:0)

0:1 Santos 50′
0:2 Juanfran 83′

Komentarze