Legenda Barcelony zakażona koronawirusem

Xavi
Xavi fot. fcbarcelona.cat

Były kapitan Barcelony Xavi Hernandez poinformował, że uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i w najbliższym czasie podda się kwarantannie.

Czytaj dalej…

Hiszpan, który jest obecnie szkoleniowcem katarskiego Al Sadd, za pośrednictwem mediów społecznościowych, przekazał, że pozytywny wynik uzyskał podczas rutynowych badań przed startem Qatar Stars League (QSL). Były zawodnik Barcelony poinformował także, że nie wykazuje żadnych objawów.

“Dzisiaj nie będę mógł towarzyszyć drużynie przy okazji powrotu do oficjalnej rywalizacji. Kilka dni temu uzyskałem pozytywny wynik testu na koronawirusa, który został wykonany zgodnie z protokołem QSL. Na szczęście jestem w doskonałej formie, ale zgodnie z protokołem, będzie izolował się, dopóki go nie pokonam” – napisał Xavi na swoim instagramowym profilu.

“Kiedy służby medyczne pozwolą mi na to, wrócę do swojej codziennej rutyny i będę pracował z większą chęcią niż kiedykolwiek. Dziękuje wszystkim władzom za udostępnienie nam wszystkich środków do wczesnego wykrywania, które zapobiegają dalszemu zarażaniu i gwarantują normalny przebieg rywalizacji” – dodał.

Podczas nieobecności Xaviego, drużynę Al Sadd prowadził będzie David Prats, który dotychczas pracował z zespołem rezerw.

Xavi łączony z Barceloną

40-letni szkoleniowiec jest nieustannie łączony z objęciem posady trenera Barcelony. Xavi na początku tego roku odrzucił ofertę katalońskiego klubu, który poszukiwał następcy Ernesto Valverde. Nadal jednak pozostaje poważnym kandydatem do pracy z zespołem Dumy Katalonii w przyszłości.

Niedawno Xavi podpisał z katarskim klubem nowy kontrakt, ale miał się w nim znaleźć zapis umożliwiający wcześniejsze jego rozwiązanie, jeżeli zgłosi się po niego Barcelona.

Komentarze