Dani Alves: osobiście uwielbiam Cristiano

Dani Alves
Dani Alves fot. PressFocus

Dani Alves zdecydował się udzielić wywiadu, w którym wychwala Cristiano Ronaldo. Legenda FC Barcelony przyznała, że może to przyznać dopiero teraz, gdyż wcześniej nie pozwalała mu na to rywalizacja z Realem Madryt.

  • Dani Alves tego lata zasilił szeregi meksykańskiego UNAM Pumas
  • W rozmowie ze swoim klubowym kolegą przyznał, że jest wielkim fanem Crisitano Ronaldo
  • Legenda FC Barcelony uważa, że jego etos pracy pasuje bardziej do osoby Portugalczyka, aniżeli Leo Messiego

Alves odcina się od rywalizacji FC Barcelony z Realem Madryt

Leo Messi i Cristiano Ronaldo już od jakiegoś czasu nie grają w Hiszpanii, ale dyskusja dotycząca wyższości jednego nad drugim wciąż jest żywa. Oliwy do ognia zdecydował się dolał Dani Alves, który w wywiadzie udzielonym swojemu klubowemu koledze wychwala Cristiano Ronaldo i przyznaje, że jest jego wielkim fanem. Porównał także siebie do osoby Portugalczyka, bowiem cechuje ich etos pracy.

Legendarny Brazylijczyk stwierdził, że może opowiedzieć o tym dopiero teraz, gdyż nie jest już wewnątrz rywalizacji pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt. Tego lata Alves przeniósł się do meksykańskiego UNAM Pumas, z którym jest związany kontraktem do 30 czerwca 2023 roku.

Osobiście uwielbiam Cristiano. Teraz, gdy nie jesteśmy już w rywalizacji Barcelony z Realem i nie ma mnie już w klubie, mogę to powiedzieć, ponieważ zawsze wydaje się, że wtedy nie możesz wypowiadać się na takie tematy. Cristiano jest wzorem dla nas wszystkich, którzy nie mamy tyle umiejętności, że dzięki pracy również można rywalizować z najlepszymi. On jest tego przykładem. Bardzo go szanowałem, nawet gdy grałem przeciwko niemu. Miałem okazję mu o tym powiedzieć.

Gdybym miał porównywać, ja, jako zawodnik, byłbym bliższy Cristiano niż Leo. Identyfikuję się bardziej z Cristiano ze względu na pracę. Robiłem to przez całe życie, pracowałem, żeby móc coś osiągnąć, dotrzeć tam, gdzie dotarłem. To nie był czysty talent. Miałem jakiś procent talentu, ale najważniejsza była praca. To właśnie robi Cristiano. Ma talent, ale jego praca sprawia, że może rywalizować z Messim i wszystkimi innymi – wychwala Portugalczyka Alves.

39-latek ma na swoim koncie 408 występów w barwach “Dumy Katalonii”. Wspólnie z nią trzykrotnie zdobywał trofeum Ligi Mistrzów, a sześć razy sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii.

Zobacz również: Wirus FIFA dopadł Barcelonę. Aż czterech piłkarzy z urazami

Komentarze