Defensor FC Barcelony jedną nogą poza klubem

Clement Lenglet
Clement Lenglet Pressfocus

Clement Lenglet nie liczy się w planach Xaviego i Barca postara się latem go pozbyć. Defensorem zainteresowanych jest kilka zespołów na czele z Tottenhamem. Francuz może jednak ostatecznie trafić do Serie A.

  • FC Barcelona skreśliła już Clementa Lengleta i szuka dla niego nowego klubu
  • W gronie zainteresowanych znajdują się Tottenham, Fiorentina, AS Roma i Juventus
  • Najbliżej pozyskania Francuza są Koguty

Katalończycy mają dość błędów Lengleta

Lenglet w ostatnich sezonach zanotował duży regres i sztab szkoleniowy FC Barcelony przestał w niego wierzyć. Francuz popełniał wiele błędów indywidualnych, a w hierarchii Xaviego był dopiero czwartym w hierarchii obrońcą. Z tego względu rozegrał on 27 meczów, które przełożyły się na nieco ponad 1200 minut spędzonych na boisku. 27-latek pobierał wysoką pensję i to kolejny argument przemawiający za pozbyciem się go.

Największe zainteresowanie Lengletem wykazuje Tottenham, który chciałby wypożyczyć go. Koguty postarały się już o wiele wzmocnień przed przyszłym sezonem, ale w planach mają także transfery defensorów, którzy zadbają o odpowiednią jakość. Antonio Conte wierzy, że w Londynie Francuz mógłby odzyskać dawną jakość i stanowić o sile formacji obronnej prowadzonej przez niego drużyny. 

Wysoko stoją akcje 27-latka także we Włoszech. Zainteresowanie pozyskaniem defensora Barcy wykazują Fiorentina, AS Roma, a nawet Juventus. Lenglet zdaje sobie z tego sprawę, dlatego nie spieszy się z podjęciem decyzji. Chce on dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje i dopiero wówczas podejmie decyzję, na który klub się decyduje. Niemal pewne jest, że nie zostanie on w Barcelonie na kolejny sezon.

Czytaj też: Barcelona poznała cenę za hiszpański duet z Chelsea

Komentarze