Messi: Chciałem opuścić Barcelonę, byłem źle traktowany

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Leo Messi ujawnił w rozmowie z RAC 1, że był bliski rozstania FC Barceloną. Argentyńczyk wydał szokujące oświadczenie, który dotyczy sytuacji sprzed kilku lat.

Czytaj dalej…

32-letni zawodnik trafił do Barcy w 2000 roku. Od tamtej pory Messi w koszulce Dumy Katalonii zaliczył łącznie 718 spotkań, notując w nich 627 trafień. Obecna umowa piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

– W 2016 roku w związku z chaosem związanym z kwestią podatków chciałem opuścić Barcelonę. Czułem się źle traktowany, co skutkowały tym, że nie chciałem być już piłkarzem tej ekipy. Nie chodziło jednak o klub, ale o Hiszpanię jako kraj – mówił Argentyńczyk cytowany przez Itasportpress.it.

Kapitan Albicelestes szczery do bólu

– To był dla mnie trudny czas, nie ma co ukrywać. Ludzie nie wiedzieli wiele o tym, co się wtedy działo – kontynuował Messi.

– Oczywiście cieszę się, że zostałem. Przede wszystkim dla mnie i mojej rodziny. Nie chciałem zmieniać miasta i tracić więzi z ludźmi dla mnie bliskimi i przyjaciółmi. Byłoby mi przykro, gdybym to wszystko stracił, odchodząc do innego klubu – powiedział 138-krotny reprezentant Argentyny.

Messi w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 31 meczach, notując 24 trafienia i 16 asyst.

Komentarze