Leonardo potwierdził zainteresowanie Messim

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Paris Saint-Germain wciąż wyraża zainteresowanie pozyskaniem Lionela Messiego z FC Barcelony. Argentyńczykowi wraz z końcem sezonu wygasa umowa z Blaugraną. Tymczasem dyrektor sportowy mistrzów Francji Leonardo potwierdził zainteresowanie zawodnikiem w jednej z ostatnich wypowiedzi dla mediów.

Paris Saint-Germain jest obok Manchesteru City głównym kandydatem do pozyskania Lionela Messiego, jeśli ten nie przedłuży umowy z Barcą. Tymczasem przedstawiciel klubu z Ligue 1 przedstawił stanowisko w sprawie ewentualnego transferu z udziałem reprezentanta Argentyny.

– Wielcy zawodnicy, tacy jak Messi, zawsze będą na liście życzeń PSG. Oczywiście aktualnie nie ma dobrego momentu, aby mówić o realizowaniu swoich marzeń. Fakty są takie, że aktualnie nie siedzimy przy stole i nie rozmawiamy w sprawie pozyskania tego piłkarza. Z drugiej strony krzesło jest dla niego zarezerwowane. Cztery miesiące w tych trudnych czasach to wieczność, więc niczego nie możemy wykluczyć – przekonywał Brazylijczyk Leonardo w rozmowie z France Football.

Neymar i Mbappe niepewni przyszłości

Neymar nie ukrywa, że chciałby znów mieć okazję grać w jednym zespole z Messim. Tymczasem Kylian Mbappe coraz częściej łączony jest przed media z przeprowadzką do Realu Madryt. Na ich temat przedstawiciel PSG też się wypowiedział.

– Wierzę mocno w to, że Neymar i Kylian Mbappe są pewni tego, że PSG to dobre miejsce dla ambitnego zawodnika. Musimy znaleźć nić porozumienia z nimi, mając na uwadze ich oczekiwania oraz to, jakimi środkami dysponujemy. W każdym razie nie musimy ich błagać, aby zostali. Ci, którzy naprawdę chcą zostać, zostaną. Jesteśmy jednak dobrej myśli w sprawie nowych umów dla wymienionej dwójki – dodał Leonardo.

Paris Saint-Germain jest aktualnie liderem francuskiej ekstraklasy, legitymując się dorobkiem 42 punktów na koncie. Stołeczna drużyna wyprzedza w ligowej klasyfikacji między innymi Lille OSC oraz Olympique Lyon.

Komentarze