L’Equipe wywołało burzę wokół Messiego, Leonardo zaprzeczył medialnym wieściom

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Paris Saint-Germain zmierzy się w niedzielny wieczór z Olympique Lyon w meczu Ligue 1. Tymczasem przed tym starciem media we Francji ujawniły, ile w najbliższym czasie w ekipie z Parc des Prices zarobi pozyskany latem Lionel Messi. Argentyńczyk na zasadzie wolnego transferu dołączył w trakcie ostatniej sesji transferowej do teamu z Paryża.

  • L’Equipe ujawniło w swoim sobotnim wydaniu warunki umowy Lionela Messiego z PSG
  • Gazeta przekonuje, że Argentyńczyk może liczyć na 110 milionów euroi w ciągu trzech lat
  • Zdecydowanie zdementował te informacje dyrektor sportowy wicemistrzów Ligue 1

PSG oburzone okładką sobotniego wydania L’Equipe

Paris Saint-Germain według doniesień L’Equipe podpisało z Messim kontrakt, zapewniający zawodnikowi zarobki na poziomie 30 milionów euro w każdym z dwóch najbliższych sezonów. Zarobki piłkarza mogą wzrosnąć o kolejne 10 milionów euro, jeśli reprezentant Argentyny zostanie w PSG na trzeci sezon.

Dziennikarze we Francji podają jednocześnie, że Messi ma zapewnione dokładnie takie same zarobki, jak Neymar. Brazylijczyk niedawno przedłużył umowę ze stołecznym klubem do 2025 roku. Były zawodnik Barcelony nie ma jednak w swoim kontrakcie opcji z rosnącą skalą wynagrodzenia. W rzeczywistości wygląda to tak, że z upływem lat zarobki Neymara będą maleć.

Wymienione kwoty nie uwzględniają jednak premii indywidualnych i zespołowych. A jest to ciekawe, bo dzięki klubowej kryptowalucie Token Fan PSG argentyński zawodnik zarobi milion euro rocznie.

Chociaż dziennikarze L’Equipe są pewni swoich wiadomości, to zdecydowanie zdementował te informacji dyrektor sportowy paryżan Leonardo.

– 110 milionów euro dla Messiego w ciągu trzech lat? Nie godzimy się na taką publikację na pierwszej stronie gazety, jaką jest L’Equipe. To nie do przyjęcia. To całkowicie fałszywe informacje. Tylko to chciałem powiedzieć. Nie podoba nam się to. To bardzo dalekie od prawdy – mówił Brazylijczyk cytowany przez RMC Sport.

– Długość kontraktu to dwa lata. Nie ma żadnej innej opcji. Ani obowiązkowej, ani nieobowiązkowej. To zdecydowanie nieprawdziwe doniesienia. Nie rozumiem wyczucia czasu, w którym to zostaje ogłoszone. Powtarzam – nie podoba nam się to – dodał Leonardo.

Czytaj więcej: Leo Messi ujawnił kulisy rozstania z Barceloną

Komentarze