Levante lepsze od Granady

W pierwszym, sobotnim meczu 17. kolejki La Liga, Levante pokonało na Estadio Nuevo Los Cármenes Granadę 2:1, po golu w samej końcówce spotkania. Dla gospodarzy jedyną bramkę zdobył Machis, a dla przyjezdnych trafienia notowali Rochina i Bardhi.

W zeszłym tygodniu Granada ograła Alaves na swoim stadionie 3:0, z kolei goście musieli uznać wyższość Valencii, przegrywając w derbowym pojedynku z Nietoperzami 2:4.

Skład drużyny pana Martineza w porównaniu z poprzednim meczem pozostał prawie identyczny, jedyna zmiana nastąpiła na pozycji lewego obrońcy – Neva zastąpił Ruiza. Trener Lopez wykonał trzy korekty w ustawieniu swojego zespołu – na ławce zasiedli Clerc, Coke i pauzujący za czerwoną kartkę Falcon, a w ich zastępstwie od pierwszych minut wybiegli Tono, Cabaco i Postigo.

Pierwszy celny strzał spotkania został zanotowany kwadrans po rozpoczęciu meczu – Neva otrzymał podanie w pole karne i uderzył z dość ostrego kąta, czujnie inteweniował jednak bramkarz przyjezdnych. Dziewięć minut później jeszcze lepszą okazje mieli gospodarze – Puertas dośrodkował piłkę z prawego skrzydła w szestnastkę, na głowę Fernandeza i gdyby nie interwencja Abarisa, futbolówka wpadłaby do siatki, tuż pod poprzeczką.

W 39. minucie groźny strzał z okolic 20. metra oddał Rochina – zawodnik gości obrócił się z piłką i uderzył w kierunku prawego słupka, dobrze ustawiony był jednak Silva. Dwie minuty później, niesamowite podanie, z połowy gości, do pola karnego rywala przejął Morales, Hiszpan ominął zwodem obrońcę w szestnastce i przed sobą miał już tylko bramkarza, uderzył jednak za wysoko i trafił tylko w poprzeczkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, padła pierwsza bramka meczu – Campana zagrał piłkę z lewego skrzydła do Rochiny, który uderzył z 21. metra w lewą, boczną siatkę bramki, wyprowadzając Granotas na prowadzenie. Zaledwie pięć minut później odpowiedzieli gospodarze – Herrera podał do Diaza na prawe skrzydło, ten przebiegł kilka metrów i przy linii końcowej dośrodkował piłkę do Machisa, który zanotował trafienie głową.

W 89. minucie na prowadzenie wrócili przyjezdni – Campana otrzymał podanie w pole karne, a następnie wysunął piłkę do Bardhiego, który bez przyjęcia piłki oddał strzał tuż sprzed linii 16 metra, a futbolówka wpadła do siatki po rękach Silvy.

Kiedy następne mecze?

W środku tygodnia Nazaries zagrają na wyjeździe, w Pucharze Króla, podejmując czwartoligowca – L’Hospitalet, natomiast o kolejne ligowe punkty zagrają trzy dni później z Eibarem, także na terenie rywala. Przeciwnikiem Levante w spotkaniu pucharowym będzie inna drużyna z Tercera Divison – Melila, którą podejmą na na boisku przeciwnika. W La Lidze zagrają u siebie z Celtą Vigo.

Granada CF – UD Levante 1:2 (0:0)

0:1 Rochina 55′
1:1 Machis 60′
1:2 Bardhi 89′