Levante lepsze od Leganes

W pierwszym sobotnim starciu w ramach ósmej kolejki La Liga piłkarze Levante UD pokonali w delegacji CD Leganes 2:1. Tym samym drużyna z Walencji zakończyła passę czterech meczów bez wygranej.

Przy ponad 10 tysiącach widzów na trybunach byliśmy świadkami meczu z udziałem dwóch drużyn, które chciały w sobotę za wszelką cenę przełamać się po serii spotkań bez zwycięstwa. Leganes tydzień teamu uległo Granadzie, z kolei Levante tylko zremisowało z CA Osasuną.

Pierwsze fragmenty rywalizacji z udziałem obu teamów były bardzo dynamiczne, ale z czasem tempo gry spadło. W każdym razie w ostatnich minutach pierwszej połowy worek z bramkami został rozwiązany. W doliczonym czasie pierwszej części gry Roger Marti wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym.

Tuż po zmianie stron goście zdołali podwyższyć swoje prowadzenie. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Jose Campana, czego w ogóle nie spodziewał się golkiper gospodarzy. Tym samym Levante wypracowało sobie dwubramkową zaliczkę, będąc blisko swojego trzeciego zwycięstwa w sezonie.

Tymczasem w 76. minucie po ładnym lobie kontaktowego gola dla Leganes strzelił Martin Braithwaite. Jak się jednak później okazało, było to jedyne trafienie dla gospodarzy w sobotnim starciu. Jednocześnie team Paco Lopeza wygrał swoje spotkanie 2:1, dzięki czemu wskoczył na dziewiąte miejsce w ligowej stawce.

CD Leganes – Levante UD 1:2 (0:1)

0:1 Roger Marti 45+2′ (k.)
0:2 Campana 49′
1:2 Braithwaite 76′