Levante nie dało szans Rayo

W pierwszym sobotnim spotkaniu 36. kolejki La Liga, Levante wysoko 4:1 pokonało u siebie Rayo Vallecano. Gospodarze tym samym zrobili duży krok w kierunku pozostania w lidze.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy już w 14. minucie objęli prowadzenie po strzale Campany. W 30. minucie na 2:0 mógł podwyższyć Morales, ale nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Tuż przed przerwą Levante zdobyło drugiego gola. Po podaniu Campany na listę strzelców wpisał się Vezo.

Goście z Madrytu nadzieje na zdobycie punktów odzyskali w 71. minucie, gdy kontaktowego gola zdobył Garcia. Dziesięć minut później doznali jednak poważnego osłabienia, po tym jak drugą żółtą kartką ukarany został Embarba.

Grające w liczebnej przewadze Levante, w końcówce spotkania zdobyło dwie bramki. Najpierw do siatki Rayo trafił Jason, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Bardhi.

UD Levante – Rayo Vallecano 4:1 (2:0)

1:0 Campana 14′