Levante z wygraną

W jedynym piątkowym boju w ramach 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Levante UD wygrało z RCD Mallorcą 2:1. Dzięki tej wygranej drużyna Paco Lopeza ma 20 punktów na swoim koncie. Dodajmy, że gospodarze musieli kończyć zawody w dziesięciu, bo dwie żółte kartki zobaczył Jose Campana.

Batalia na Estadio Ciudad de Valencia była starciem z udziałem dwóch drużyn z drugiej połówki ligowej stawki. W lepszych nastrojach do swojej potyczki przystępowała drużyna z Balearów, ale piłkarze Levante wierzyli w atut własnego boiska.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji goli zabrakło. Ogólnie pierwsza część meczu nie była najlepszym widowiskiem, więc kibice zgromadzeni na trybunach mieli nadzieję na lepsze spotkanie po zmianie stron.

W drugiej połowie przede wszystkim rozwiązany został worek z bramkami. Pierwszy gol padł dla gospodarzy, którego autorem był Roger Marti, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Radość teamu z Walencji nie trwała długo, bo już w 65. minucie do wyrównania doprowadził Dani Rodríguez. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy w 73. minucie zdobyli bramkę na 2:1 po pięknym uderzenie z dystansu Rubena Rochiny.

Levante UD – RCD Mallorca 2:1 (0:0)

1:0 Roger Marti 52′
1:1 Dani Rodríguez 65′
2:1 Rochina 73′