Lewandowski: Bayern zawsze będzie w moim sercu

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

Robert Lewandowski tego lata zdecydował się na rozstanie z Bayernem Monachium. Reprezentant Polski dołączył do FC Barcelony. W rozmowie ze Sport1 zawodnik z sentymentem wypowiedział się na temat swojego byłego klubu.

  • Robert Lewandowski zdecydował się na zmianę klubu w trakcie trwającego okna transferowego
  • Nowy etap w karierze zawodnik będzie kontynuował w FC Barcelonie
  • 33-latek z szacunkiem wypowiedział się jednak na temat byłego pracodawcy w rozmowie ze Sport1

Lewandowski z uznaniem o Bayerniem Monachium

Robert Lewandowski trafił do Barcy, podpisując z Katalończykami kontrakt na cztery sezony. Polski napastnik w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów wrócił do czasu spędzonego w Bayernie Monachium.

To było dziwne uczucie – ostatni raz pojawiłem się w bazie treningowej klubu w ubiegłym tygodniu. Klub i miasto wiele dla mnie znaczą, moje dwie córki urodziły się w Monachium i po raz kolejny pożegnałam się ze wszystkimi na Sabener Strasse – powiedział Lewandowski w rozmowie ze Sport1.

– Nie może być dwóch opinii na temat mojego czasu w Bayernie. Tego, co osiągnęliśmy razem jako zespół w ciągu ośmiu lat, nikt nie może i nie odbierze nam. Pamiętam pięć bramek zdobytych przeciwko Wolfsburgowi, 41 goli w Bundeslidze czy sześć trofeów pod wodzą Hansiego Flicka. To były wspaniałe momenty – zaznaczył Polak.

– Wszystko potoczyło się tak, jak się stało. Tworzyliśmy razem historię i zawsze dawałem z siebie 100 procent. Nie było ani jednego dnia, kiedy siedziałem bezczynnie. Wiedzą o tym również osoby z kierownictwa klubu. Wzajemna wdzięczność, wzajemny szacunek – tak trzymaliśmy się razem. Bayern zawsze będzie w moim sercu – zakończył Lewy.

W najbliższą sobotę Lewandowski zadebiutuje w La Liga, FC Barcelona w spotkaniu pierwszej kolejki zmierzy się z Rayo Vallecano.

Czytaj więcej: Valencia zainteresowana wypożyczeniem wychowanka FC Barcelony

Komentarze