Lewy już po testach! Polak z wysoką klauzulą odstępnego

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Robert Lewandowski pomyślnie przeszedł badania medyczne, toteż FC Barcelona powitała go jako swojego piłkarza. Poinformowała też o wysokości klauzuli odstępnego zawartej w umowie polskiego napastnika.

  • Robert Lewandowski przeszedł badania medyczne i Barcelona ogłosiła go swoim nowym zawodnikiem
  • Polak podpisał czteroletni kontrakt
  • W jego umowie zawarto klauzulę odstępnego w wysokości 500 milionów euro

Lewy na cztery lata w Barcelonie, wysoka klauzula odstępnego

FC Barcelona we wtorek wieczorem oficjalnie poinformowała o zakontraktowaniu Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik pomyślnie przeszedł testy medyczne w Stanach Zjednoczonych, nic już zatem nie mogło stanąć na przeszkodzie.

Klub przedstawił szczegóły umowy. Co ciekawe, poinformowano, że potrwa ona cztery lata. Wcześniej Fabrizio Romano donosił o trzyletnim kontrakcie z opcją przedłużenia o kolejny sezon. 33-latek ma też stosowną klauzulę odstępnego. Jeżeli w przyszłości ktoś zdecyduje się wykupić kapitana polskiej reprezentacji bez negocjacji z Dumą Katalonii, będzie musiał zapłacić pięćset milionów euro.

W nocy między wtorkiem a środą Barcelona rozegra swój drugi sparing w Stanach Zjednoczonych. W meczu z Interem Miami nie zobaczymy jeszcze na boisku Lewandowskiego. Media przewidują, że jego debiut zobaczymy w starciu z Realem Madryt. Będzie on miał miejsce w niedzielę o 5:00 nad ranem czasu polskiego.

33-letni napastnik w minionym sezonie strzelił aż 50 bramek w 46 spotkaniach.

Komentarze