Lewandowski o różnicy stylów w Bundeslidze i La Liga. “Szybko trzeba znaleźć optymalne rozwiązanie”

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

Robert Lewandowski tego lata zamienił Bayern Monachium na FC Barcelonę. Polski napastnik w rozmowie z Przeglądem Sportowym pozwolił sobie na pierwsze porównanie Bundesligi do La Liga.

  • Robert Lewandowski nie stracił czasu na aklimatyzację w Barcelonie
  • Polski napastnik szybko zaczął błyszczeć na hiszpańskich stadionach
  • 34-latek porównał występy w Bundeslidze do tych w La Liga

Lewandowski porównał Bundesligę do ligi hiszpańskiej

Robert Lewandowski błyskawicznie zaaklimatyzował się w nowej drużynie, strzelając w koszulce FC Barcelony gola za golem. Jak na razie 34-latek w szeregach Katalończyków strzelił 11 goli w ośmiu spotkaniach.

– W Bundeslidze jest zdecydowanie więcej fizycznej gry. W Hiszpanii jest o wiele więcej drużyn, które próbują i chcą grać w piłkę nożną. To jest moja optyka w tej chwili, ale nie wykluczam, że się zmieni – mówił Lewandowski cytowany przez Przegląd Sportowy.

Grałem już przeciwko zespołom skupiającym się na defensywie. Tak było w ostatnim meczu z Elche (3:0), outsiderem La Liga. Zdobył dwie bramki, ale było to dla nas naprawdę trudne spotkanie, ponieważ przeciwnik skupił się na obronie i umiejętnie poruszał się po boisku – kontynuował Polak.

– Tak naprawdę nie myślę o różnicy stylów, ponieważ rozegrałem w swojej karierze tak wiele meczów z różnymi zespołami z różnych krajów, więc nie mam dużych problemów z przystosowaniem się do określonych warunków na boisku. Najważniejsze jest, aby szybko znaleźć właściwe rozwiązanie – powiedział zawodnik Barcelony.

Lewandowski ma kontrakt ważny z ekipą z Camp Nou do końca czerwca 2026 roku. Rynkowa wartość zawodnika to 45 milionów euro.

Czytaj więcej: FC Barcelona znów gromi rywala, Athletic Bilbao wskakuje na ligowe podium

Komentarze