Lewandowski oczarował Camp Nou. Polak wyróżniony

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Barcelona wygrała z Pumas UNAM 6:0 w Pucharze Gampera. Na Camp Nou błysnął Robert Lewandowski, który dostał statuetkę MVP tego spotkania.

• Gol i dwie świetne asysty sprawiły, że Robert Lewandowski został wybrany MVP meczu z Pumas UNAM
  • Barcelona wygrała aż 6:0
  • Polak zagrał przez godzinę

Przełamanie przed własną publicznością

Robert Lewandowski to maszyna strzelająca seryjnie gole. Tych zabrakło Polakowi podczas okresu przygotowawczego, który Barcelona spędziła w Stanach Zjednoczonych. 33-latek nie trafił do siatki przeciwko: Realowi Madryt, Juventusowi oraz New York Red Bulls. Wiadomo było jednak, że trafienia autorstwa Lewandowskiego to kwestia czasu.

W miniony piątek Barcelona zaprezentowała Lewandowskiego na Camp Nou. Dwa dni później miała miejsce prezentacja całego zespołu, który wystąpił też w Pucharze Gampera. Przeciwnikiem był meksykański Pumas UNAM z Danim Alvesem w składzie. W wyjściowej jedenastce znalazł się też Lewandowski, który potrzebował trzech minut na wykorzystanie asysty Pedriego i strzelenie debiutanckiego gola. 33-latek dostał podanie w pola karne, gdzie położył bramkarza, a następnie strzelił precyzyjnie z trudnej pozycji.

Lewandowski nie zamierzał poprzestać tylko na golu. Polak ewidentnie znalazł nić porozumienia z Pedrim, ponieważ w piątej minucie to 33-latek asystował młodej gwieździe Barcelony, zagrywając Hiszpanowi w szesnastce piłkę między dwóch rywali. Lewandowski jeszcze bardziej efektowne zagranie wykonał w 19. minucie, gdy był ustawiony tyłem do bramki, a mimo to podał Pedriemu piętą tak, że ten mógł chwilę później cieszyć się z gola. Finalnie Barcelona zwyciężyła 6:0, a Lewandowski dostał nagrodę MVP meczu.